0

А лександър Везенков не получи шанс за изява при драматична победа на Сакраменто в НБА. „Кралете“ надвиха като гости Атланта със 117:110, след като допуснаха 23 точки изоставане в началните минути и бяха догонващи почти през целия мач, преди да направи обрат в самия край.

Така Сакраменто се върна на победния път след двете поредни загуби. Възпитаниците на Майк Браун продължават да заемат петото място в Западната конференция. За домакина в днешната среща това пък бе четвърто поредно поражение. Атланта е на 11-ото място в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

След успеха отборът на българина е с баланс 18-12, докато „ястребите“ са с 12-19 и вече с четири поредни загуби.

Следващият мач на Сакраменто е в новогодишната нощ от 3.00 часа българско време като гост на Мемфис.

Без да се впечатлява от критиките към себе си в последно време, Майк Браун продължи да залага на колебливите Харисън Барнс и Кевин Хъртър в стартовата петица заедно с останалите традиционни титуляри – Ди‘Арън Фокс, Кийгън Мъри и Домантас Сабонис.

Най-резултатен за "кралете" бе Ди'Арън Фокс с 31 точки и 8 борби, а с "дабъл-дабъл" се отчете Домантас Сабонис, който записа 25 точк и 8 борби.

За Атланта Трей Йънг завърши с 24 точки и 9 асистенции. Дижонте Мъри записа 18 точки, а с 16 и 15 борби е Джейлън Джонсън.