0

Н ационалният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години допусна загуби от Тайланд с 1:3 (16:25, 19:25, 25:16, 18:25) в разпределението на местата между пето и осмо на Световното първенство в Осиек, Хърватия.

Така нашите ще играят за седмото място със загубилия тим от мача между Хърватия и Бразилия, който е по-късно тази вечер.

В първата част азиатките доминираха изцяло и закономерно поведоха в резултата. Във втория гейм отново те бяха водещи, въпреки че имаха равностойни моменти с родните представителки.

Възходящата им линия продължи и в третия гейм, където диктуваха положението до 9:5. Постепенно нашите момичета наваксаха изоставането си и играта продължи точка за точка. След 15:15 българките се откъснаха и влязоха в серия.

Решителната четвърта част тръгна ударно за азиатския тим (7:1), след което нашите скъсиха част от дистанцията (5:8). Волейболистките на Нгамерит Абхират обаче не допуснаха да бъдат преодолени и затвориха срещата в своя полза