0

Н икола Цолов (България, ART Grand Prix) завърши на четвърто място в спринтовото състезание от Гран при на Бахрейн във Формула 3, след като водеше през по-голямата част от надпреварата.

Цолов финишира 11-и в квалификацията в четвъртък, а в спринта започна от второто място заради обърната подредба на пилотите в Топ 12.

Цолов изпревари още в първата обиколка съотборника си Лоренс ван Хьопен (Нидерландия, ART Grand Prix) и запази дълго време първата си позиция. Българинът отби сериозна атака на нидерландеца след няколко обиколки, но не успя да се справи с настигналия ги Арвин Линдбалд (Великобритания, Prema Racing).

По-късно, вече с почти тотално износени гуми, Цолов отстъпи позиции на Ван Хьопен и Леонардо Фронароли (Италия, Trident), което го остави на четвъртата позиция при 1.2 секунди пасив от подиума.

Победител стана Линдблад, който финишира с 5.4 секунди пред Ван Хьопен.