0

Париж, Пламен Вълков, наш пратеник

Сребърната медалистка в спортната стрелба на 10 м въздушен пистолет Антоанета Костадинова остана извън финала на дисциплината на олимпиадата в Париж. Възстановяващата се от контузия в рамото най-добра наша състезателка постигна 573 точки в квалификацията, която се проведе в стрелковия ментър в Шатору, което е на 270 км от Париж.В крайното класиране българката завърши 16-та, а в битката за медалите продължават само първите 8 от квалификацията.

Костадинова направи 4 осмици, което се оказа фатално за крайното и класиране, защото остана на 4 точки от осмата Рангсин Янг (Кит).. Все пак тя има нов шанс в понеделник, когато е ссмесената стрелба в която костадинова ще е в тандем с Кирил Киров, който днас завърши 16-ти в квалификацията на 10 м въздушен пистолет. На игрите в Париж Костадинова ще стартира и на 25 м въздушен пистолет.