С лед четирите драми на баражите в четвъртък, вече е ясна пълната програма и разпределението в групите на Евро 2020, което се превърна предвид обстоятелствата в Евро 2021. Жребият бе изтеглен още миналата есен, преди да са ясни победителите в плейофите.

След четирите драми на баражите в четвъртък, вече е ясна пълната програма и разпределението в групите на Евро 2020, което се превърна предвид обстоятелствата в Евро 2021. Жребият бе изтеглен още миналата есен, преди да са ясни победителите в плейофите.

Ето я схемата на турнира:

Група А: Турция, Италия, Уелс, Швейцария

Откриването на турнира е с мач от тази група - на 11 юни Италия приема Турция на "Олимпико" в Рим. Програмата след това:

12 юни: Уелс - Швейцария (Баку)

16 юни: Уелс - Турция (Баку), Италия - Швейцария (Рим)

20 юни: Турция - Швейцария (Баку), Италия - Уелс (Рим)

Група В: Дания, Финландия, Белгия, Русия

12 юни: Дания - Финландия (Копенхаген), Русия - Белгия (Санкт Петербург)

16 юни: Финландия - Русия (Санкт Петербург)

17 юни: Дания - Белгия (Копенхаген)

21 юни: Русия - Дания (Копенхаген), Финландия - Белгия (Санкт Петербург)


Група С: Нидерландия, Украйна, Австрия, Северна Македония

13 юни: Австрия - Северна Македония (Букурещ), Нидерландия - Украйна (Амстердам)

17 юни: Украйна - Северна Македония (Букурещ), Нидерландия - Австрия (Амстердам)

21 юни: Украйна - Австрия (Букурещ), Нидерландия - Северна Македония (Амстердам)


Група D: Англия, Хърватия, Шотландия, Чехия

13 юни: Англия - Хърватия (Лондон)

14 юни: Шотландия - Чехия (Глазгоу)

18 юни: Хърватия - Чехия (Глазгоу), Англия - Шотландия (Лондон)

22 юни: Хърватия - Шотландия (Глазгоу), Чехия - Англия (Лондон)


Група Е: Испания, Швеция, Полша, Словакия

14 юни: Полша - Словакия (Дъблин), Испания - Швеция (Билбао)

18 юни: Швеция - Словакия (Дъблин), Испания - Полша (Билбао)

23 юни: Словакия - Испания (Билбао), Швеция - Полша (Дъблин)


Група F: Унгария, Португалия, Франция, Германия

15 юни: Унгария - Португалия (Будапеща), Франция - Германия (Мюнхен)

19 юни: Унгария - Франция (Будапеща), Португалия - Германия (Мюнхен)

23 юни: Португалия - Франция (Будапеща), Германия - Унгария (Мюнхен).


Победителите, подгласниците и четирите най-добри трети отбора в групите отиват на осминафинали.

Финалът е на 11 юли на стадион "Уембли" в Лондон.