Г осподарят на световния тенис Карлос Алкарас се сдоби с луксозна яхта от най-висок клас, с която, по собствените му думи, иска просто да се забавлява. Седемкратният шампион от Големия шлем се е спрял на модела 88 Ultima на Sunreef Yachts – катамаран, чиято цена според експерти достига между 8 и 10 милиона евро.
Колегите на 22-годишния испанец вече се наредиха на опашка да гостуват на Алкарас на борда, но той едва ли ще има много време за това предвид натоварения му график. Иначе яхтата впечатлява с размерите си – 27 м дължина и над 8 м ширина, като е изцяло персонализирана според стила и предпочитанията на собственика си. Разпределението включва четири каюти за гости, както и просторен собствен апартамент в предната част на основната палуба. Главната каюта ще предлага много естествена светлина и голяма баня с вана, създавайки спокойна лична зона в открито море. Има и допълнителни пространства за релакс и хранене на открито.
Любопитен детайл е и електрическото задвижване, което я прави по-устойчива. С покупката си Алкарас се нарежда до имена като Рафаел Надал и Нико Розберг, които също притежават подобни катамарани – макар че се твърди, че неговият е дори по-впечатляващ като мащаб и оборудване. Идеята за яхтата се заражда у Карлос след болезнено загубения финал на олимпийските игри в Париж 2024 срещу Новак Джокович. Именно тогава Алкарас прекарва време на наета яхта и остава толкова впечатлен, че си поставя за цел да има собствена.
Живата легенда на испанския тенис Рафаел Надал пък заведе част от голямата си фамилия на незабравима почивка на бахамския остров Ексума. На вълшебните кадри от карибския бряг той за първи път показа втория си син – 8-месечния Мигел, кръстен на покойния му тъст. Баткото Рафа-младши (3) пък позира в прегръдките на майка си Мери.
„Наскоро прекарах много специални дни със семейството си в Ексумас. Уникално място, изпълнено с красива природа. Имаме голям късмет да се радваме на такива места и това ни напомня колко е важно да ги пазим за в бъдеще. Винаги съм благодарен за тези моменти със семейството ми“, написа 39-годишната звезда.



















