Г невно писмо до Бастиан Швайнщайгер написа един от шефовете в „Билд“ Матиас Билдер.
Повод е връзката на бившия национал с българката Силва, която сложи край на брака му с Ана Иванович. В коментар със заглавие
„Мислех, че си герой“, редакторът написа: „Драги Бастиан, обръщам се към теб като баща към баща. Знам, че си идол на мнозина, тъй като си световен шампион от 2014 г., игра в Байерн и Манчестър Юнайтед. Но тези дни са минало. И единствените, на които трябва да бъдеш пример, са твоите деца“, започва Билдер.
„Бъди герой за своите момчета. Те сигурно те смятат за такъв. Трябва да си един от тях. Не защото си добър футболист и си печелил трофеи. А защото трябва да им бършеш сълзите, да ги прегръщаш, да им четеш приказки вечер, да им разказваш за света и да им правиш палачинки в събота. Ти си техният герой, защото им оказваш подкрепа, загърбвайки своите интереси, и им позволяваш да растат щастливо с мама и татко. Опасявам се, че разваляш всичко това“, продължи с хокането журналистът.
Швайни и новата му изгора Силва лъсна, след като бяха снимани на плажа в Майорка, където и двамата живеят. Тя има семейство, също като него. Неин съпруг е местният меценат и организатор на културни събития Маркос Ферагут, от когото има 2 деца. Дядо му Марк е основателят на концертната зала „Аудиториум Палма“, за чието откриване през 1969 г. на острова пристига Берлинската филхармония и големият диригент Херберт фон Караян.