Й оханес Вингегор има интересно занимание, докато си почива между етапите на Джирото.

Когато не върти педалите из шосетата на Италия, той сглобява блокчета лего. При това прави не какво да е, а велосипед. Колоездачът разкри, че заслугата за това е на организаторите.

„Датски подарък от Джирото. Перфектен начин да прекарам почивния си ден“, похвали се Йоханес.

Самият той е от Дания, родината на легото, а тази година за пръв път участва в Обиколката на Италия. След 19-ия етап звездата на Висма-Лийз води с малко повече от 4 минути пред австриеца Феликс Гал от Декатлон. Вингегор се пусна в Джирото със заканата да го спечели, след като вече има два триумфа в „Тур дьо Франс“, а също така е печелил и испанската Вуелта.