Т айните служби на САЩ са се подсигурили за всякаква опаснот, която може да дебне американския президент Доналд Тръмп и са го оборудвали с бронирана количка, разкрива Radar Online.

Много протестиращи изразиха омразата си към Тръмп по време на посещението му в Шотландия, дотолкова, че бяха издигнати „ снайперски кули“, докато противоречивият политик играеше голф на игрище в Южен Еършир.

Екипът за сигурност на Тръмп представи черна, подсилена, бронирана голф количка, обозначена като „Golf Force One“, за негова защита. Въпреки че Тръмп не шофира количката, тя е предназначена да служи като „превозно средство за бягство“ в случай, че някой „открие огън на игрището“.

Количката е била видяна да следва Тръмп, докато играе голф, като мнозина я сравняват със „Звярът“ - неговото защитно превозно средство в САЩ. Твърди се, че „Звярът“ е брониран и включва димни завеси и дори електрифицирани дръжки на вратите.

Според говорител на Тайните служби на САЩ, агенцията „използва различни инструменти и ресурси за защита на нашите защитници. За да се поддържа оперативната сигурност, Тайните служби не обсъждат конкретните средства и методи, използвани за провеждане на нашите защитни операции“.