П родължават земетресенията на гръцкия остров Евия. Затвориха училищата. Мощно земетресение е регистрирано в Егейско море, няма данни за жертви и разрушения
Последното земетресение от 4,6 по Рихтер беше усетено силно и в Атина. През последното денонощие бяха регистрирани трусове с магнитуд от 4,5 и 3,7 по Рихтер, съобщават от Института по геодинамика в Атина.
Предупреждават хората и туристите да са изключително внимателни в следващите два дни и да спазват препоръките на властите. Затворени остават училищата. В резултат на трусовете за сега има само напукани стени без пострадали хора, съобщиха от Гражданска защита. Щети има на над 50 сгради, според информация от кмета на острова.
Част от специалистите предполагат, че този епицентър може скоро да предизвика по-силно земетресение. От Атина на място пристигна екип от сеизмолози, които следят развитието на трусовете. Подсилени са и екипите на Гражданска защита.