С еверномакедонското МВР задържа извършителя на палежите на два български автомобила пред посолството ни в Скопие, но му скалъпи и алиби. В ареста е И.Д., на 44 години, става ясно от публикация на местната полиция. Според основната версия обаче, по която се работи в Скопие, е, че пироманът не е извършил палежите от омраза към България. Причината била неправилно паркиране, което го ядосало.
Вижте в действие подпалвача на колите на българското посолство в РСМ (ВИДЕО)
БЪЛГАРСКОТО ПОСОЛСТВО КЪМ СКОПИЕ: И този подпалвач ли ще бъде героизиран?!
МВнР привика временния посланик на РСМ заради палежа на дипломатическите ни коли
Задържаният, който се оказа и фен на руския президент Владимир Путин – с такава татуировка е бил - действал, възмутен от клипчета в TikTok за лошо паркиране в Скопие. Това става ясно от публикации в местните медии.
Запалиха коли на българското посолство в Скопие!
Скопие осъди палежа на автомобили на българското посолство
ПАЛЕЖЪТ В СКОПИЕ: Мъжът признал престъплението!
Официалното съобщение на МВР гласи: „При действията на полицията са открити и дрехите, които мъжът е носил в момента на извършване на деянието. В координация с компетентен прокурор се предприемат мерки за пълното изясняване на случая, след което срещу него ще бъде внесена съответната наказателна жалба по бърза процедура“.
При палежа на българския клуб в Битоля през 2022 г. самоличността на извършителя (Ламбе Алабаковски) беше разкрита неофициално от медиите почти веднага, тъй като ставаше въпрос за известна публична личност в страната. Фактът, че за сегашния извършител И.Д. няма никакви изтекли детайли, предполага, че той е по-скоро неизвестен за широката общественост гражданин на Скопие.
АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE
Добавете „Телеграф“ сред предпочитаните си източници в Google
Захари Белчев



















