У жасяващо наказание застигна двойка от Индонезия.
В провинция Ачех 25-годишна жена и 22-годишен мъж бяха публично бичувани за целувка в кола, след като публикуваха видео в ТикТок за ласките си.
След сигнал, провинциалните власти по шериата започнаха разследване и установиха, че двойката не е женена. Те бяха арестувани през април.
И двамата бяха осъдени на 25 удара с камшик, но по-късно броят им беше намален на 21, тъй като обвиняемите бяха прекарали няколко месеца зад решетките в очакване на съдебен процес.
Повече от 100 души се събраха, за да наблюдават изпълнението на присъдата.
Ачех е единствената провинция в Индонезия, където се прилага шериатът. Законите ѝ предвиждат публично бичуване с камшик като наказание за различни престъпления.
По-рано беше съобщено, че жител на малайзийския султанат Теренгану е бил публично бит с тояги за престъплението „халват“, нарушение на шериата. Той е бил засечен в опит да прави секс с жена, с която няма брак.
Източник: БГНЕС


















