П очерпен зрител реши да се включи в актьорския състав на представлението „Избори чукат на вратата“ с Искра Радева. Нелепата случка се разиграва по време на майските празници на културата в Сопот.
Без билет
На 9 май, около 15 минути преди началото на представлението, в залата на читалище "Иван Вазов“ нахлува мъж във видимо нетрезво състояние. Той е нямал дори билет, но това не му попречило да се качи на сцената и да изрази желание да участва в постановката. От „Телеграф“ се свързахме с актрисата Искра Радева, която подходи с чувство за хумор: „Човекът си беше пийнал повече и му се искаше да се качи на сцената. Много трудно беше да го изведат навън – успяха, но докато хората се връщаха, той си влезе отново. Това се повтори няколко пъти и в крайна сметка се наложи да извикат полицията“, разказва тя и продължава, смеейки се: „Иначе според мен той си беше кротък, просто е искал да гледа представлението от хубаво място“. Мъжът е без криминално минало и след като изтрезнял, е съжалил за постъпката си. В крайна сметка му е наложена глоба в размер на 200 лева.
Избори
Екшънът се е разиграл 15 минути преди началото на културното събитие, а Радева сподели още: „Иначе нямаше проблеми, всичко мина прекрасно и получихме много добри отзиви“, а за самото представление разказва: „Това е нов прочит по Бранислав Нушич, една много актуална комедия за наши дни и Балканите, макар и да е писана преди повече от 100 години“. В постановката играят също Тончо Токмакчиев, Ивайло Захариев, Теодор Елмазов и Теменуга Первазова, а режисьор е Георги Кадурин. Следващата насрочена дата за „Избори чукат на вратата“ е на 3 юни в Елин Пелин.
