Ф олклорната легенда Володя Стоянов пя на Ниагарския водопад в Канада.

Певецът отиде в Северна Америка да изнесе два концерта за българите там, а между тях домакините от танцов ансамбъл „Зорница“ го заведоха на едно от 7-те чудеса на света.

Чест

Като истински войник Войводата свали шапката си и отдаде чест, но не можа да се сдържи пред красотата на природното чудо и запя култовата си авторска песен по стихове на Яворов „Мера според мера“. Изпълнението му бе документирано на видео и споделено в социалните мрежи. За часове събра над 10 хиляди гледания, а стотици българи по целия свят го споделиха в своите фейсбук профили и групи. „Браво, Войводо, ако изпееш тази песен и на Райското пръскало ще те призная за голям патриот“, коментира негов почитател, а друг му отговори: „Райското пръскало вече не е най-високият водопад в България, а Дяволското пръскало!“. „Ех, Канада! Петричаните от Торонто са били щастливи със срещата на своя съгражданин Володя, който е пял в черквата „Св. св. Кирил и Методий“ в Торонто“, добави друга фенка. 

Задявка

Володя Стоянов изнесе концерти в канадските градове Торонто и Монреал – съответно на 20 и 21 февруари, а след втория рецитал е имало организирана празнична вечеря в механа. Еуфория отново предизвикаха златните му авторски – „Два гълъба, двама сина“, „Мера според мера“, „Син ти иде, Македонийо“, „Илинден“ и много други. Войводата зарадва сънародниците ни и с най-новите попълнения в творчеството си - „Охридска задявка“, „Без любов не се живее“, „Македонско сърце лудо носам“ и много други.

Българският танцов ансамбъл „Зорница“ функционира към канадско-българския културен център „Зорница“ в Монреал. Основната цел и на фолклорния състав, и на сдружението е чрез събития и инициативи да запазят българския дух, традиции и фолклор, да сплотяват българската общност и да обогатяват нейния социален живот.