Ш ест дни след като изчезна безследно и вдигна на крак всичко живо от Павликени и околността да го търси, рано сутринта на седмия ден управителят на местния хлебозавод Димитър Георгиев най-неочаквано се прибра вкъщи. 

БЕЗ СЛЕДА: Доброволци се включват в издирването на управител на хлебозавод в Павликени!

С ДРОНОВЕ И ТЕРМОКАМЕРИ: Издирват управител на частен хлебозавод!

По данни на близките му той е бил видимо отслабнал, с мръсни и кални дрехи и с леки драскотини, но жив и здрав и без следи от упражнено физическо насилие над него. Тепърва ще стане ясно дали бизнесменът ще носи отговорност за огромния финансов ресурс за служители, който МВР използва при издирването му. 

Сам 

Той обяснил, че миналия четвъртък просто решил изненадващо да напусне цивилизацията и да поживее малко сам и сред природата. А причината била натрупаната огромна психическа умора, напрежение и стрес, които го довели до състояние на бърнаут. От няколко дни една от машините в хлебозавода била повредена, а техникът, който трябвало да я ремонтира, като че ли нарочно се бавел и саботирал работата на завода. 

На 9 юли малко след 8,00 ч. сутринта, след като отишъл в завода и разбрал, че машината продължава да не работи, управителят Димитър истински „изпушил“ и решил да отиде, „където му видят очите“. Той напуснал работното си място и без да се обади на някого, с колата си се отправил извън града. Сам напуснал колата си в началото на една гориста местност, слязъл от нея, заключил я и влязъл в гората. Там той бил през всичките тези 6 дни, докато всичко живо из околността обикаляше, за да го търси. През цялото това време бизнесменът се хранил с горски плодове и зелени джанки. А за да не бъде обезпокояван в колата, той оставил мобилния телефон, личните си документи и портфейла. Затова и не могъл да отговори на десетките позвънявания на близките си през всичките тези дни. Димитър е категоричен, че изобщо не е имал намерение да се крие. Местността, в която твърди, че е бил през цялото това време, не е далече от хлебозавода. Това е било и едно от най-щателно обхожданите и претърсваните места и е необяснимо ако наистина не се е криел как мъжът не е бил открит от издирващите го.

Версия 

Близки и приятели на Димитър Георгиев обаче не вярват на неговата версия, че е решил да се спаси от бърнаута, в който уж е бил изпаднал. Още в първия ден на изчезването му, на 9 юли, се появи неофициална информация, че 54-годишният мъж най-вероятно е отвлечен, а причината за похищаването му е свързана с неговия бизнес. Хората в Павликени спрягаха различни версии – за натрупани финансови задължения на изчезналия, за отвличане с цел сплашване от конкуренти в хлебарския бранш, та дори и причини от личен характер. От полицията обаче още в самото начало категорично отхвърлиха най-вероятно версията за отвличането, без да дадат своите мотиви за това и не назоваха по какви други възможни версии работят. Прокрадна се дори информация, че 54-годишният Димитър най-вероятно е решил сам да сложи край на живота си. 

100 

В продължение на четири последователни дни над 100 души се включиха в издирването на изчезналия. Наред с неговите близки роднини десетки полицаи и жандармеристи също обикаляха по горите и поляните и проверяваха зад всяко дръвче и храстче. Водолази пък претърсиха местните водоеми. С цел обхващането на по-широк периметър беше вдигнат дрон и бяха използвани термокамери. Резултатите от всичките тези действия обаче се оказаха нулеви. От изчезналия нямаше и следа. 
Директорът на Областната дирекция на МВР – Велико Търново, старши комисар Марин Маринов тогава лаконично каза, че се изключва отвличане. Камера записала бизнесменът как сам слиза от колата си и се отправя към гориста местност, като влиза в нея. И оттам започва пълната мистерия, която тепърва предстои да бъде разплетена.

 Местните не знаят много за него

Преселва се в града с вуйчото на убиеца на Белнейски 

Превърналият се в главен герой в продължение на 6 дни Димитър Георгиев се установява да живее в Павликени преди около 20 години. Оказва се обаче, че местните жители не са особено запознати със своя съгражданин и неговия живот, въпреки че той се явява един от най-крупните местни бизнесмени. Според откъслечната информация Димитър идва от Пазарджик заедно с Паун Лазаров - вуйчо на убиеца на сестрите Белнейски Лазар Колев. Именно Паун е собственик на една от най-големите фирми производители на хляб в страната.  Преди да се установи в Павликени и да бъде назначен за управител на местния клон на пазарджишката фирма, Георгиев се занимавал с бизнес в Габровско, твърдят местните жители. Какъв е бил там бизнесът му обаче никой не можа да каже. След изчезването на Димитър един от привиканите на разпит е именно неговият шеф, вуйчото на Лазар Колев. Проверявани са финансовите отношения между двамата. Данни за обтегнати отношения между шефа и неговия подчинен обаче не са били установени.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

Добавете „Телеграф“ сред предпочитаните си източници в Google