П охитителят на 11-годишната Наталия има сериозни психопатни черти в характера си. Той е от типа хора, които се впиват в някое семейство и живеят на негов гръб. Това заяви в Телеграфно подкастът криминалният психолог Неделчо Стойчев. 

Криминалният психолог Неделчо Стойчев: Не изключвам и версия ПЕДОФИЛИЯ при Наталия

Мним Асен плаши в TikTok! (СНИМКИ)

В новия епизод профайлърът, който е един от най-добрите в България, прави психопрофил на Асен Симеонов. 

Неделчо Стойчев.

s

Издирване 

„Две седмица са вече твърде дълъг срок за оптимистичен изход според мен“, заяви още Стойчев. Надеждата обаче остава, защото не се знаело какви действия е предприела полицията за издирването на детето и мъжа. 

ДРАМАТА С ОТВЛЕЧЕНОТО ДЕТЕ: Пияният Асен разбил вратата и вързал майката

ДРАМАТА С ОТВЛЕЧЕНОТО ДЕТЕ: Момичето и приятелят на майка й имали перфектни отношения преди скандалите!

При хора като Асен с изразени психопатни черти, водещи са първичните импулси, желанието за контрол и налагането чрез сила. „Това е човек, който може да функционира примитивно – воден от собствените си желания, без особена връзка с моралните ограничения“, коментира Стойчев.

ИЗДИРВАНЕТО НА НАТАЛИЯ: Пастрокът на момичето заплашил да запали къщата й! (ВИДЕО)

Според него  миналото на Симеонов – криминални регистрации, данни за агресивно поведение и насилие във връзките – очертава модел на човек, който решава проблемите си чрез натиск и доминация. За да получат желаното, са готови да преминат доста граници. „Когато един насилник бъде притиснат напълно, той може да направи импулсивни неща. Трябва да му бъде оставен изход“, подчерта профайлърът. 

Асен Симеонов.

s

Рамбо

Една от най-тежките хипотези, които Стойчев поставя, е че съжителството на Асен Симеонов с майката на Наталия може да не е било продиктувано от истинска емоционална привързаност към жената, а по-скоро за легален достъп до момичето. Понякога извършителите търсят такъв, за да бъдат близо до жертвата си. Имало обаче и друг вариант, при който детето е било поставено в ситуация на психологическа зависимост – чрез страх за майката и заплахи.

„Децата често се опитват да защитят родителите си. Ако едно дете бъде поставено пред избор – да направи нещо или близък човек да пострада, то може да изпълни волята на насилника“, обяснява Стойчев.

s

Похитителят, по думите му, вероятно не е човек, който действа като професионален престъпник. „Той не е Рамбо. Просто е човек, който задоволява преди всичко първичните си страсти и желания“. 

Какво още разказва криминалният психолог Неделчо Стойчев – гледайте в Телеграфно подкастът в YouTube.