Г ръмна новина в общественото пространство! Бащата на загиналата в тежката катастрофа на 31 март 2025 г. в Плевенско Сияна - Николай Попов, официално постави въпроса дали да влезе в политиката, като директно прехвърли решението в ръцете на хората. В емоционално обръщение той заяви, че е подложен на тотална цензура, а единствената му свободна трибуна остава личният му профил в социалните мрежи.

По думите му, само за два дни публикациите му са достигнали близо 4,5 милиона прочитания – аудитория, която той определя като „огромна“, но недостатъчна, ако няма реални действия и институционален натиск върху политиците.

„За промяна не стигат думи и постове“, признава Попов и разкрива, че все по-често получава призиви да участва в изборите тази пролет с граждански проект. Според него това би бил единственият начин обществото да влияе реално върху процесите в държавата.

Николай Попов заявява, че вече разполага с екип от млади, почтени и същевременно опитни хора, готови да поемат отговорност, ако се стигне до участие във вота. Въпреки това той поставя ясна граница – не търси лични облаги и няма намерение да извлича ползи от евентуалната си политическа дейност. Напротив – обещава да продължи да дарява, когато има възможност.

Големият въпрос обаче остава:

👉 да остане гражданска платформа за натиск

или

👉 да направи следващата крачка и да влезе в политиката?

„Питам ви директно – да участваме ли на изборите тази пролет като нова гражданска формация? Вие решавате“, обръща се Попов към обществото.