Стягайте куфарите! Националният железопътен превозвач официално дава старт на морския сезон с допълнителен нощен влак, който ще ни вози директно до вълните, докато спим. Новата композиция ще цепи мрака по Подбалканската линия, свързвайки София с Карлово, Казанлък, Сливен и Варна.

💤 СПАЛНЯ НА РЕЛСИ: ОТ СОФИЯ ДО ДОБРИЧ

За тези, които обичат комфорта, БДЖ са подготвили не само седящи, но и спални вагони. Голямата изненада е директният спален вагон за Добрич – идеално за тези, които искат да се събудят в Североизточна България без прекачвания и мъки.

🕒 ГРАФИКЪТ: КОГА ТРЪГВАМЕ?

Първият курс стартира още на 30 април! Ето как да планирате бягството си:

  • От София за Варна: Влак № 3637 тръгва в 23:30 ч. и ви стоварва на морската гара в 07:25 ч. сутринта.

  • За Добрич: Директният вагон пристига в 08:41 ч., след като се прикачи на гара Повеляново.

  • Обратно към реалността: Влак № 3636 от Варна за София тръгва на 1 май в 21:40 ч. и пристига в столицата в 06:07 ч..

  • От Добрич: Пътниците потеглят в 20:35 ч..

💸 БИЛЕТИ И ПРОМОЦИИ: СПЕСТЕТЕ ЗА КОКТЕЙЛИ!

Билети вече се продават навсякъде – по касите, в бюрата и най-лесният начин – онлайн.

Топ съвет: Ако си купите билет за отиване и връщане, БДЖ ви прави отстъпка от 10% до 20%. Спестените пари ще отидат за първия коктейл на плажа!