Д -р Благой Терзиев, който е доброволец към отряда на ПСС в Банско, пострада тежко при преход в алпийската част на Пирин планина. 

Сигналът за инцидента с лекаря е подаден към 08:30 часа тази сутрин. Той се  е движил в група с други планинари, но паднал лошо на една от пътеките в Газейския циркус, който е на над 2700 метра надморска височина. Веднага планинските спасители са поискали подкрепа от медицински хеликоптер заради тежкия трен. Към мястото е насочена летателна машина. 

Вдигнаха медицински хеликоптер заради младеж, паднал на ски писта в Банско

„Хеликоптерът качи четирима наши колеги и ги закара близо до мястото на инцидента с д-р Терзиев. Те са стигнали бързо до пострадалия, обездвижили са го, тъй като е имал най-вероятно фрактура на тазобедрената става. След това с носилка са го транспортирали до хеликоптера. Пострадалият вече е под медицинско наблюдение в столична клиника“, разказа преди минути Благовест Обецанов, началник на отряда на Планинската спасителна служба в Банско. 

Според него никой не е застрахован от инцидент в планината. Самият д-р Благой Терзиев има десетки години опит в планинското медицинско спасяване и е част от отряда на ПСС.

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ИНСТАГРАМ

ПОСЛЕДВАЙТЕ НИ В ТИКТОК

АБОНИРАЙТЕ СЕ ЗА КАНАЛА НИ В YOUTUBE

Добавете „Телеграф“ сред предпочитаните си източници в Google