Д аниел Петров от Перник ще лежи 8,6 години в затвора заради убийството на жена пред магазин в миньорския град. С решението си апелативните магистрати потвърждават това на колегите си от Окръжен съд-Перник. Присъдата не е окончателна и може да се атакува пред последната инстанция - Върховен касационен съд.
Жестоко
Непълнолетният тогава Даниел уби от бой жената с ритници пред магазин в Перник. Жестокият побой е нанесен в ранните часове на 29 юли 2024 г. Младежът нападнал напълно непозната Румяна Христова пред магазинче, от което тя малко преди това си купила кафе. Продавачката се обадила на 112. Кадрите от побоя взривиха обществото заради жестокостта, с която момчето удря и рита напълно непознатата жена. Заедно с извършителя има и друг младеж, който просто гледа отстрани. Заради нараняванията жената изпада в кома и през септември издъхва, без да дойде в съзнание.
Експертиза
Според съдебните медици на жената са били причинени травми от удари с крака и ръце. Те са черепна травма, гръдна травма, тежко нараняване на сънната артерия, охлузвания по лицето и тялото. Според вещите лица смъртта й се дължи на двустранна бронхопневмония, развила се вследствие на констатираните травми с увреждане на сънната артерия и развилите се от нея усложнения.



















