У ченик открадна три автомобила и катастрофира с два от тях, докато се опитвал да се добере до дома на баба си.
ЕЛЕНА АНАСТАСОВА
Екшънът като на филм се разиграл призори в неделя в созополското село Атия, където 18-годишният джигит бил на запой с приятели. Купонът започнал в събота вечер и продължил до ранното утро на другия ден.
Щом се съмнало, младежът решил, че е време да се прибере до близкото село Росен, разположено на около 7 км, където живеела баба му.
Отключена
Харесал си "Опел Мерива", чийто разсеян собственик оставил колата отключена, и я подкарал. За късмет обаче се оказало, че резервоарът е празен, и подпийналият купонджия успял да измине едва 150 метра, преди двигателят да спре. Неуспешният опит обаче не го отчаял и ученикът бързо намерил друг отключен автомобил „Форд”, с който успял да потегли. Ученикът нямал нито шофьорска книжка, нито опит зад волана, затова още преди да напусне Атия, катастрофирал в крайпътно дърво. Решил бързо проблема, като зарязал блъснатото возило и след като кръстосал две улици, си намерил трета кола "Опел Астра". С нея бъдещият абитуриент успял да измине около 2 километра, преди отново да се блъсне. След третия неуспешен опит той се отказал и тръгнал пеша.
Разкритие
Докато се чудел как да се добере до съседното село Росен, полицията вече била вдигната на крак от собствениците на автомобилите. Униформените за нула време направили разкрите кой е крадецът и го закопчали. Младежът е направил пълни самопризнания веднага щом го отвели в районното в Созопол. Заявил, че нямал намерение наистина да открадне колите, а само да си осигури транспорт до баба си.
Макар че все още ходи на училище, крадецът ще си понесе цялата строгост на закона, защото е навършил пълнолетие. След като е бил задържан, младият мъж е тестван за алкохол и резултатът показал 1,25 промила концентрация. Затова допълнително ще му бъде съставен акт.
Той ще бъде подведен под отговорност поне за четири различни престъпления - противозаконно отнемане на МПС, шофиране след употреба на алкохол, допускане на ПТП поради неспазване на правилата за движение и шофиране без правоспособност, казаха за „Телеграф” запознати с разследването.



















