0

Б лагой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 15 км на Европейското първенство по биатлон за младежи в Поклюка (Словения), което стартира в сряда.

Благой Тодев спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 15 км на Европейското първенство по биатлон за младежи в Поклюка (Словения), което стартира в сряда.

Тодев направи перфектно състезание. Той сгреши само веднъж при четирите си посещения на стрелбището и с добро ски бягане от 40:41.2 минути успя да се пребори за златния медал.

Това е първа титла за Тодев в състезание от такъв ранг.

На второ място се класира италианецът Николо Бетемпс, а бронзовото отличие е за Дорин Патурел от Франция.

Още четирима българи участваха в класическата дисциплина. Васил Зашев сбърка четири пъти и зае 51-а позиция. Николай Тодоров добави шест минути към своето време и финишира 88-и. Константин Василев е 93-и с 11 пропуснати мишени, а Красимир Атанасов остана 107-и с общо 12 грешки в стрелбата.

В четвъртък надпреварата продължава с двете отборни състезания - класическа смесена щафета и спринтова щафета.