0

А рда (Кърджали) се изкачи на 6-о място в Първа лига след като разби игралия необяснимо слабо Ботев (Враца) с 4:0 в първата среща от 9-ия кръг на Първа лига.

Два гола за кърджалийци вкара Абубакар Тунгара, по едно попадение добавиха Тонислав Йорданов и Станислав Иванов.

Арда събира 13 точки и поне временно измести Лудогорец, докато Ботев (Враца) остава на 13-о място с 6 точки.

Още във 2-ата минута гостите от Враца направиха сериозна грешка. Центриране на Тунгара отляво беше отклонено от Стефан Велев, топката попадна точно на крака на Йорданов, който от 3 метра откри резултата.

В 39-ата минута Тунгара и Йорданов направиха двойно, като първият излезе сам срещу вратаря на Ботев и със силен удар вкара за 2:0.

Пет минути след началото на второто полувреме Арда увеличи преднината си до 3:0, като попадението беше на сметката на Станислав Иванов. Крилото получи подаване от десния бранител Мартин Стойчев и прати топката в мрежата.

7 минути по-късно шокиращо защитата на врачани и най-вече Жан-Пиер да Силва предоставиха топката на Мартин Стойчев.

Защитникът излезе сам срещу вратаря Рубио, но колегиално подаде на пласирания отлично Тунгара и той на празна врата вкара четвъртото попадение за домакините.