0

С 10 чужденци в стартовия състав, от които петима аржентинци с двойно гражданство, Берое записа четвърта победа от началото на сезона – с 3:0 у дома над Славия на Бакеро в шестия кръг в Първа лига. Единственият българин титуляр бе Викторио Вълков, след почивката влезе на терена и втори нашенец - Дамян Йорданов. В стартовите 11 на победителите имаше  и двама еквадорци и по един колумбиец, бразилец и камерунец.

Петимата аржентински титуляри - Ачинели, Минго, Селесте, Скуадроне и Сейхас, имат и италиански паспорти, както и шестият им сънародник, влязъл като резерва (Енцо Еспиноса), става ясно от справка в Transfermarkt.

Берое има вече 13 точки в актива си и се изкачи на трето място в класирането, а "белите" от Славия, които излязоха в черно в Стара Загора, след 3 загуби в 5 кръга са с 4 т. на 12-а позиция.

Старозагорци решиха всичко в двубоя още в първите 45 минути, когато паднаха всички попадения.

В 17-ата минута защитникът Скуадроне засече с глава центриране от ъглов удар, за да се разпише за 1:0.

След това Майк Севайос беше точен на два пъти в рамките на три минути между 39-ата и 42-ата.

Първо той завърши отлична атака на Берое и чудесна асистенция от Едвин Ласо, за да вкара втория гол.

Три минути по-късно Севайос получи пас от  Густаво Каскардо и с прецизен удар не остави никакви шансове на стража Николай Кръстев.

В следващия кръг тимът от Стара Загора гостува на шампиона Лудогорец на 27 август, а "белите" приемат ЦСКА 1948 ден по-късно.