0

А бубакар Тунгара вкара единствения гол през второто полувреме и Арда (Кърджали) надви с 1:0 излезлия с 11 чужденци в стартовия състав Берое в последния мач от деня от 17-ия кръг на Първа лига.

Така отборът на Александър Тунчев се изкачи на пето място с 28 точки и една повече от Левски.

Арда създаде първото положение в мача след около половин час игра. Станислав Иванов изпрати далечно центриране в наказателното поле и Преслав Боруков надскочи вратаря на гостите Родриго Ачинели, но позицията бе много неудобна и нападателят нямаше как да изпрати топката във вратата.

Далечен шут на Леандро Годой бе първата заплаха за вратата на Иван Дичевски, който обаче спаси с плонж. В добавеното време Станислав Иванов пък намери Абубакар Тунгара непокрит в наказателното поле, но защитник отрази удара с глава и първото полувреме завърши наравно 0:0.

Боруков отправи точен удар в началото на втората част, но отново не успя да даде предимство на домакините. Това обаче се случи в 72-та минута, когато Радослав Цонев центрира след нарушение и Тунгара отклони топката с глава в мрежата на Берое.

Тонислав Йорданов, който влезе в игра през второто полувреме на мястото на Боруков, удари напречната греда в добавеното време и Арда спечели с 1:0. Това остави Берое на осмо място в класирането с актив от 21 точки.

Първа лига, 17-ти кръг, събота, късен мач:

Арда Кърджали - Берое - 1:0 (0:0)
стадион: "Арена Арда", Кърджали
АРДА: Иван Дичевски, Умар Сако, Абубакар Тунгара (81-Пламен Крачунов), Преслав Боруков (73-Тонислав Йорданов), Мартин Стойчев, Ебенезер Окезие, Джелал Хюсеинов, Радослав Цонев (81-Илия Юруков), Ел Мами Тетах (58-Иван Тилев), Лъчезар Котев и Станислав Иванов.

БЕРОЕ: Родриго Ачинели, Густаво Каскардо, Франко Минго, Лучано Скуадроне (88-Енцо Еспиноса), Джорди Говеа, Леандро Годой, Джани Политино (76-Стефан Гаврилов), Едвин Ласо, Енцо Ойос, Тиаго Сейхас (76-Майк Севайос) и Вини Трибуле.

голмайстор 1:0 Абубакар Тунгара 72
главен съдия: Иво Андреев
жълти картони: Лъчезар Котев (Арда); Енцо Ойос (Берое).

Пирин Благоевград - ЦСКА 1948 - 2:1 (0:0)

от петък:
Локомотив Пловдив - Локомотив София     2:1 (1:1)
голмайстори: 1:0 Георги Минчев 11-дузпа, 1:1 Карлос Франса 24, 2:1 Бруно Франко 53-автогол
Славия - Ботев Враца       1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Мартин Георгиев 44
червен картон: Диого Барбоса (Ботев Враца) 77

1. Черно море       17 10   6   1   27:13   36 точки
 2. ЦСКА-София       16 10   5   1   23:8    35
 3. Локомотив (Пд)   17 10   5   2   31:16   35
 4. Лудогорец        15 10   3   2   36:9    33
 5. Арда             16  8   4   4   22:9    28