0

Берое победи с 1:0 ЦСКА 1948 в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Даниел Генов вкара единствения гол в мача през второто полувреме. Гостите играха с 10 души от 54-ата минута, когато Венцислав Василев бе изгонен за втори жълт картон.

Двата тима рядко създаваха опасни положения. Алекс Колев можеше да изведе ЦСКА 1948 напред, но не затрудни вратаря Генадий Ганев. Вместо опасности, на терена имаше предимно нарушения. В 38-ата минута вратарят на гостите Иван Караджов спаси удар на Давиде Мариани.

ЦСКА 1948 остана с 10 души, след като Василев фаулира Тунгара и си изкара втори жълт картон. Берое вкара в 68-ата минута, когато Даниел Генов получи топката в наказателното поле и я прати в далечния ъгъл на Караджов. До края Берое държеше топката, но така и не стигна до втори гол.

С успеха тимът на Петър Хубчев събра 32 точки, като запази шансове за класиране в топ 6. ЦСКА 1948 е на 10-о място с 26 точки.