Х ристо Златински беше треньор на Локо Пд след уволнението на Любо Пенев, но не успя да постигне много добри резултати начело на „смърфовете“ - 2 равенства и 6 загуби в 8 мача, заради което бе наследен от Душан Косич. Бившият халф на „черно-белите“, както и на Лудогорец, бе предпочел да не говори доста време, но сега, преди мача между Локо Пд и разградчани, той се съгласи да даде интервю специално за читателите на в. „Мач Телеграф“.
- Предстои много интересен мач между Локо Пд и Лудогорец, какви са очакванията ти за предстоящия сблъсък между двата отбора?
- Очаквам да се получи двуостър двубой с много голове, надявам се отборите да демонстрират високо ниво за българските стандарти.
- Ти като бивш футболист и на двата тима, първо да кажеш как ти се струва игрово Лудогорец при Игор Йовичевич?
- Играят добър футбол и агресивен такъв. Това е присъщо за Лудогорец, отборът в годините свикна да доминира над всички. Няма значение къде играят, идеологията на този тим е да бъде с класи над останалите в шампионата. Иначе за треньора не мога да дам оценка, но от това, което виждам се справя добре. Изиграха силни мачове и в Европа, и у нас.
- Знаем, че през есента за кратко води и първият тим на Локомотив Пд. Зимата се направиха сериозни рокади в клуба и дойде новият треньор - Душан Косич. Как ти се струва отборът в момента?
- Първо бе огромна чест за мен да водя Локомотив, макар и в толкова тежък момент за отбора, знаете тогава имаше проблеми по оста фенове-ръководство. Мисля, че успяхме да вдигнем за онези мачове отбора и направихме не лоши игри срещу отбори от Топ 6. Това бе огромен опит за мен да се сблъскам с обстановката в елита и като треньор. А относно новият треньор Душан Косич, не е коректно да коментирам, все пак работим в един и същ клуб. Отборът набира инерция по мое мнение и е склонен да затрудни Лудогорец в неделя.
Цялото интервю четете в днешния брой на в. "Мач Телеграф"
