0

Б отев Пловдив смачка с 6:0 Ботев Враца като домакин в Коматево в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Елвис Ману отбеляза хеттрик за победителите.

Ботев Пловдив започна мача силно, като още в третата минута Елвис Ману получи шанс да вкара, но не уцели вратата. Малко след това Рой Херман стреля, но вратарят на гостите Красимир Костов спаси. В 13-ата минута домакините откриха. Виктор Генев се разписа с глава след центриране на Херман. Само 5 минути по-късно резултатът вече бе 2:0, след като Ману се разписа след извеждащ пас на Мохамед Брахими. „Канарчетата“ продължиха да натискат, а Костов спаси удари на Емануел Току и Дилан Мертенс.

През второто полувреме ситуацията не се промени особено. Ботев Пловдив продължаваше да атакува. Елвис Ману вкара след пас на Антоан Бароан, но голът бе отменен заради засада. Малко след това още един гол на Ману бе отменен заради нарушение на Мертенс преди това.

В 58-ата минута Ботев все пак стигна до трети гол. Брахими изведе Мертенс в наказателното поле, а той подаде на Ману, който не сбърка на празна врата. Минута по-късно резултатът вече бе 4:0. Луис Соарес от гостите си вкара автогол при опит да изчисти топката.
Ману вкара третия си гол в мача в 67-ата минута след пробив и диагонален удар. В 83-ата минута резултатът стана 6:0. Па Конате подаде на Антоан Бароан, който  преодоля Красимир Костов с техничен удар.