0

С 4 гола за 43 мин. Във вратата на Иван Караджов Швейцария постигна категорична победа с 4:0 над България в Люцерн и се класира директно за световното в Катар догодина. Швейцарците завършиха с 18 точки, с 2 повече от Италия, която не успя да постигне повече от 0:0 като гост на Северна Ирландия и ще играе бараж.

Четворката от швейцарците закотви нашите на четвъртото предпоследно място в група С с 8 точки (2 победи, 2 равни, 4 загуби и голова разлика 6:14).

България рухна в Швейцария и получи 4 гола за 43 мин.
Швейцария България Швейцария България Швейцария България
8

Българите устояха без да допуснат гол през първото полувреме, но само 3 мин. след почивката Окафор проби Караджов за 1:0. След 9 мин. Рубен Варгас удвои, последваха два отменени гола за домакините заради засади.

Натискът на швейцарците обаче продължи и доведе до още 2 попадения – на Итен в 72-а и на Фройлер в добавеното от рефера време.

България: Иван Караджов, Иван Турицов (46- Димитър Велковски), Андреа Христов, Кристиян Димитров, Момчил Цветанов, Георги Костадинов, Ивайло Чочев (65- Илиан Илиев-младши), Радослав Кирилов (70- Радослав Цонев), Атанас Илиев (46- Георги Минчев), Кирил Десподов (80- Доминик Янков), Тодор Неделев; селекционер Ясен Петров.