0

С изцяло черни екипи, ако не се броят трите ленти на „Адидас“ и номерата, гостуващите „орлета“ от Пирин се пребориха за 1:1 срещу Берое в Стара Загора.

В 55-та мин Абубакар Тунгара изведе зелено-белите напред, като наказа грешка на вратаря на гостите Ник Хенгелман. В 83-та обаче опитният Станислав Манолев закова крайното 1:1.

Преди почивката домакините не успяха да се разпишат, въпреки че имаха шансове. В 34-ата минута Реян Даскалов не уцели вратата на гостите, а шутира над нея.

Пет минути преди края на първата част старозагорци бяха най-близо до гола. Таранът Мартин Камбуров остана сам срещу Ник Хенгелман, литна го и би към мрежата, но самоотверженият шпагат на Николай Бодуров прати топката в корнер.

Берое и Пирин извъртяха 1:1 в първия мач от 15-и кръг в елита
Пирин Берое Стара Загора Пирин Берое Стара Загора Пирин Берое Стара Загора
7

В 55-та мин. Вече нямаше грешка. Хенгелман допусна груба неточност, която беше наказана от Абубакар Тунгара, разписал се с глава. Малко след това удар на Преслав Йорданов беше париран от Генадий Ганев.

Четвърт час преди края на редовното време Кийлън Лебон получи пас в пеналта, но шутът му бе неточен.

В 83-ата минута гостите от Благоевград шокираха беройци благодарение на находчивостта на Станислав Манолев, наказал неразбирателство в отбраната на зелено-белите.

След това равенство Берое е на шесто място в класирането с 21 точки, докато Пирин има 12 точки на 11-та позиция в Първа лига.