0

С два гола за 10 минути след почивката лидерът в Първа лига ЦСКА-София постигна победа с 2:0 над Черно море на стадион „Тича“ във Варна в мач от 18-тия кръг. И двете попадения бяха на южноамериканци - първото на бразилеца Жеферсон, второто на колумбийската резерва Марселино Кареасо.

Жеферсон, който тези дни получи специална фланелка за изиграни 150 мача с фланелката на „червените“, откри в 64-ата, а колумбиецът Марселино Кареасо направи 2:0 за "червените" 10 минути по-късно.

С успеха си "червените" вече имат в актива си 44 точки, докато домакините са с 29 точки.

Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините в 8-та минута. Матеус Клементе получи топката отдясно и опита нещо средно между удар и подаване, но за късмет на гостите топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 17-та минута Тибо Вион центрира отдясно от свободен удар в наказателното поле на Черно море, а Жеферсон я засече с глава, но тя премина над вратата. В 24-та минута след грешка на защитата на домакините топката попадна у Дюкенс Назон, който излезе сам срещу вратаря Георги Георгиев и стреля, но стражът на варненци спаси.

В 30-та минута вратарят на Черно море Георги Георгиев предотврати сигурен гол, след като успя да избие топката след опасен удар по диагонал отляво на Маурисио Гарсес. В 36-та минута Тибо Вион стреля от около 30 метра много силно, но вратарят Георги Георгиев отново спаси.

В 48-та минута домакините можеха да открият резултата. Исмаил Иса изведе отдясно Велислав Василев, който напредна и навлезе в наказателното поле на ЦСКА-София и пусна топката към връхлитащия Васил Панайотов, който обаче от няколко метра стреля много неточно.

В 64-та минута гостите откриха резултата. Иван Турицов пусна пас отдясно към Жеферсон, който с топовен изстрел фронтално от границата на наказателното поле вкара за 1:0 за ЦСКА-София.

Десет минути по-късно Марселино Кареазо стреля по земя от дистанция, вратарят Георги Георгиев опита да улови топката, но я изпусна между краката си и тя влезе във вратата за 0:2. В 88-та минута Матиас Курьор засече топката с глава след центриране отляво, но тя премина над вратата на гостите.

В 90+4 минута вратарят на домакините Георги Георгиев спаси опасен удар на Бисмарк Чарлс. В 90+5 минута пък Брадли Де Нойер от гостите получи втори жълт и съответно червен картон и напусна игра.

Черно море – ЦСКА-София 0:2 (0:0)

Стадион „Тича“, 5000 зрители

Черно море – Георги Георгиев, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Мартин Дичев (66-та мин. Стефан Велев), Цветомир Панов, Матеус Клементе, Мимито Биаи (66-та мин. Матиас Курьор), Мади Кета (52-ра мин. Николай Златев), Велислав Василев (66-та мин. Алекс Фернандес), Васил Панайотов, Исмаил Иса (85-та мин. Ангел Ангелов);

ЦСКА-София – Густаво Бусато, Амос Юга, Енес Махмутович (79-та мин. Мено Кох), Християн Петров, Иван Турицов, Брадли Де Нойер, Жеферсон, Джонатан Линдсет (84-та мин. Станислав Шопов), Тибо Вион (65-та мин. Марселино Кареазо), Маурисио Гарсес (79-та мин. Бисмарк Чарлс), Дюкенс Назон (65-та мин. Браян Морено);

Голмайстори: 0:1 Жеферсон (64-ата мин.), 0:2 Марселино Кареазо (74-ата мин.);

Съдия – Георги Гинчев;

Жълти картони – Цветомир Панов, Матеус Клементе (Черно море); Християн Петров, Тибо Вион, Стоян Колев, Мено Кох, Брадли Де Нойер (ЦСКА-София);

Червен картон Брадли Де Нойер (ЦСКА-София) 90+5 минута

Първа лига, 18-ти кръг, събота:

Арда Кърджали - Ботев Пловдив        - 2:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Антоан Бароан 21, 1:1 Лъчезар Котев 68, 2:1 Ласана Н'Диайе 90+4
червен картон: Самюел Супрайен (Ботев Пловдив, 75 минута)

Черно море (Варна) - ЦСКА-София  - 0:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Жеферсон 64, 0:2 Марселино Кареасо 74
червен картон: Брадли Де Нойер (ЦСКА-София, 90+5 минута)

по-късно днес:
Левски - Славия

от петък:
Пирин Благоевград - Спартак Варна   - 3:1 (2:1)
голмайстори: 1:0 Радослав Цонев 13, 2:0 Радослав Цонев 34, 2:1 Родни Антуи 38, 3:1 Мартин Смоленски 55