0

Ц СКА-София загуби първи точки на собствения си стадион, след като завърши 0:0 с Локомотив София. Отборът на Саша Илич продължава да е лидер в класирането с 41 точки, но пропусна да се откъсне още пред преследвачите.

"Червените" записаха в актива си две греди, но те не бяха достатъчни за нещо повече от точка. Домакините имаха редица проблеми в състава, като поради различни причини не успяха да играят капитанът Юрген Матай, Декенс Назон и Брадли Де Нойер.

Още в първата минута Шагоян от домакините направи хубав пробив отляво и отправи първия точен удар, но той понадна право в ръцете на вратаря на гостите Александър Любенов.

Локомотив отговори с шут на Антонио Вутов от пряк свободен удар, който премина над напречната греда.

В 15-ата минута Юлиан Ненов се измъкна зад защитата на "червените", но стреля много неточно с левия крак, а според страничния съдия е бил и в положение на засада. Следващата минута шут на Маурисио Гарсес от ЦСКА-София бе блокиран в корнер. В 25-ата минута Гарсес стреля с глава над напречната глава след изпълнение на корнер. В следващата минута Симеон Славчев от "железничарите" премина през Амос Юга, но последния му пас не стигна до Ненов, който бе на чиста позиция.

В 42-рата минута Маурисио Гарсес се измъкне отдясно и нанесе удар по земя с левия крак, който се отби в левия стълб на вратата на гостите и излезе извън очертанията на терана.

В 61-вата минута Браян Морено от "червените" можеше да вкара много красив гол от трудна позиция.

Малко след това Симеон Славчев направи пропуск за "червено-черните", въпреки че позицията му бе неудобна.

В 68-ата минута резервата на "железничарите" Илия Димитров направи голям пропуск. Той получи топката и финтира Християн Петров, но с левия крак стреля над вратата.

Две минути по-късно Енес Махмутович бе най-съобразителен при корнер, но с глава прати топката в напречната греда. При добавката Гавин Минков прехвърли вратата.

В 88-ата минута резервата на ЦСКА-София Бисмарк Чарлз получи добра топка, но слабият му шут бе лесна плячка за вратаря на „железничарите“ Александър Любенов.

Домакините стигнаха само до няколко мелета с даденото допълнително време от 6 минути.

Първа лига, 17-ти кръг, неделя:

ЦСКА-София - Локомотив (София) - 0:0

София, стадион "Българска армия"

ЦСКА-София: Густаво Бусато, Християн Петров, Енес Махмутович, Амос Юга, Тибо Вион, Галин Минков (85 - Жеферсон), Джонатан Линдсет, Маурисио Гарсес, Станислав Шопов (68 - Иван Турицов), Жираир Шагоян (68 - Марсело Кареасо), Браян Морено (63 - Бисмарк Чарлз)

Локомотив: Александър Любенов, Селсо Рапосо (90+3 - Марио Петков), Матеус Роча, Алан Фильо, Ивайло Найденов, Красимир Милошев, Божидар Кацаров, Симеон Славчев, Антонио Вутов (90+3 - Давид Малембана), Юлиан Ненов (61 - Илия Димитров), Карлос Франса (80 - Димитър Митков)

Съдия - Драгомир Драганов

Асистенти - Димо Вълчев, Александър Атанасов

ВАР съдия - Георги Иванов, ВАР асистент - Дениз Соколов

Жълти картони:

За ЦСКА-София: Енес Махмутович

За Локомотив: Селсо Рапосо.

Първенство на България по футбол, мачове от 17-ия кръг на Първа лига, неделя: Спартак (Варна) - Левски              - 2:2, Славия - Черно море (Варна)  1:0, ЦСКА-София - Локомотив София   - 0:0

в понеделник: Локомотив (Пловдив) - Лудогорец (Разград)

от събота: Берое (Стара Загора) - Арда (Кърджали) - 2:0, ЦСКА 1948 - Пирин (Благоевград)        - 2:1, Ботев (Пловдив) - Ботев (Враца)        - 6:0

от петък: Септември - Хебър (Пазарджик)          - 1:1