0

Ц СКА-София постигна пета победа от началото на сезона в Първа лига и трета поредна – 2:1 като гост на Ботев в Пловдив.

Разписаха се Джонатан Линдсет в 21-ата минута и Дюкенс Назон в 66-ата от дузпа.

В 79-ата „канарчетата“ намалиха, но голът на Константинос Балоянис бе само почетен.

Треньорът на гостите Нестор Ел Маестро изпусна парата след последния съдийски сигнал и отпразнува победата с помощниците си близо до сектора с фенове на Ботев, в един момент той се хвана за главата и падна на тревата. "Нараниха ме и станах по-хубав", обърна го на шега на английски в изказването си пред "DIEMA SPORT" сърбинът с английски паспорт.

ЦСКА-София временно изпревари Левски на третата позиция в класирането с 18 точки, с 2 повече от „сините“, но и с мач повече.

Ботев остава на 11-ото място в подреждането с 9 точки, колкото имат Локомотив (София) и Ботев (Враца).

В 21-ата минута „червените“ откриха резултата. Фаетон напредна по левия фланг и върна към точката за изпълнение на дузпа, където  Джонатан Линдсет засече в долния десен ъгъл на Ханкич за 0:1.

В 32-ата минута играчите на Нестор Ел Маестро имаха претенции за дузпа за нарушение на Ханкич срещу Тобиас Хайнц, но главният съдия Георги Давидов не бе съгласен.

В 41-ата гостите пак вкараха топката в мрежата, но ударът на Турицов бе предшестван от засада на Марселино Кареасо.

В началото на втората част на два пъти мачът бе прекъсван заради пуснати димки от феновете на Ботев, а след като играта бе подновена в 66-ата минута ЦСКА получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Антоан Барона в пеналта.

За всеки случай бе консултиран и ВАР, а след това Назон удвои с тупалка в десния ъгъл.

В 79-ата мин. Ивелин Попов изведе Константинос Балоянис отляво в наказателното поле на столичния тим и гръцкият краен защитник препарира Бусато с мощен удар в горния ляв ъгъл – 1:2. З

В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на Черно море, докато ЦСКА-София посреща Локомотив (София).

Първа лига, 10-ти кръг, петък:

Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София              1:2 (0:1)

стадион: „Христо Ботев“, Пловдив

БОТЕВ ПЛОВДИВ: Хидайет Ханкич, Йонас Тамм, Антоан Конте, Самуел Акере (90 - Фаустас Степонавичус), Константинос Балоянис,
Джеймс Ето'о, Антонио Перера (77 - Реда Рабей), Точукву Нади (35 – Янис Карабельов), Николай Минков (46 – Красиан Колев),
Ивелин Попов, Антоан Бароан (77 - Уме Емануел)

ЦСКА-СОФИЯ: Густаво Бусато, Иван Турицов, Браян Кордоба (45+2 - Мено Кох), Християн Петров, Амос Юга, Марселино Кареасо (63 – Емануел Шакич),
Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Матиас Фаетон (87 – Енес Махмутович), Дюкенс Назон (87 – Майкъл Естрада)

голмайстори: 0:1 Джонатан Линдсет 21, 0:2 Дюкенс Назон 66–дузпа, 1:2 Константинос Балоянис 79

главен съдия: Георги Давидов (Велико Търново)

жълти картони: Антоан Конте, Реда Рабей, Янис Карабельов (Ботев Пловдив); Тибо Вион, Марселино Кареасо, Матиас Фаетон, Густаво Бусато (ЦСКА-София)