0

Ц СКА-София постигна първа победа под ръководството на старши треньора Нестор Ел Маестро. В среща от шестия кръг "червените", играли в бяло, надиграха Ботев Враца с 2:0 като гост. Попаденията за столичани реализираха Дюкенс Назон в 5-ата и Тобиас Хайнц в 84-ата минута. С тях те свалиха примката от врата на новия треньор Нестор Ел Маестро, получил последен шанс да отърве уволнението, очаквано от феновете след разгрома от Сепси 0:4 в Лигата на конференциите и най-вече 0:3 срещу 10 от Лудогорец в Разград в Първа лига.

При първата си атака в мача във Враца ЦСКА-София поведе. Георгиев, останал последен в защита на центъра на терена, удобно подаде с глава назад на Жираир Шагоян. Арменският футболист напредна в опразнената половина на домакините до пеналта, където подаде към Дюкенс Назон, който от няколко метра нямаше как да сбърка на празна врата.

В 13-ата минута Ботев стигна до гол, но той не бе признат, тъй като авторът му Браян Переа бе в положение на засада.

След паузата първата наистина добра възможност бе за гостите от столицата. В 61-вата минута Станислав Шопов остана на напълно чиста позиция в наказателното поле, но пропусна.

Две минути по-късно пред вратата на Бариос отново имаше напрежение, но и този път "червените" не успяха да вкарат гол.

Така се стигна до 84-тата минута, в която Назон пресече пас назад на Чавдар Ивайлов и се устреми сам към вратата. Неговият удар бе блокиран от Федерико Бариос, но при добавката капитанът на гостите Тобиас Хайнц имаше време и пространство да овладее с подметка, да си нагласи топката и да закове 2:0 за гостите.

ЦСКА-София събра 8 точки от пет мача и излезе на седмо място във временното класиране. Ботев Враца пък загуби за пети път и с 3 точки е на 13-о място.