0

Ц СКА 1948 (София) и Черно море (Варна) завършиха 1:1 в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Равенството днес е пето в мачовете между двата отбора. Атанас Илиев наказа отблизо поредица от левашки заритвания на отбраната на ЦСКА в края на първото полувреме. За него това е 6-и гол за сезона, но едва втори от игра, като останалите 4 са от дузпи.

Снажният исландец Видар Кяртансон изравни за ЦСКА 20 минути преди края, засичайки центриране от дясно от фаул на Георги Русев. За Кяртансон това е първи гол в българското първенство след пристигането му от гръцкия Атромитос (Атина).

Малко преди изравняването имаше искри на скамейката на Черно море, което предизвика треньора на гостите Илиан Илиев да реагира твърдо към недоволстващия си играч Алекс Фернандес, реагирал с жестове и думи срещу смяната си. Той седна намусен на скамейката, тогава Илиев решително го хвана за фланелката, издърпа го енергично и го засили към съблекалнята, като му показа кой е шефът. 5 минути след тази сценка домакините изравниха.

ЦСКА 1948, макар и с два мача по-малко, събира 14 точки и се придвижва на 5-а позиция.

Гостите от Варна започнаха по-добре и в 19-ата минута създадоха първата си голова ситуация. След тъч топката попадна у Атанас Илиев, който стреля от границата на наказателното поле. Ударът му обаче премина покрай дясната греда на Наумов.

Илиев стигна все пак до гол, негов шести този сезон, в добавеното време точно преди почивката.

Удар на Пабло Гарсия предизвика меле в наказателното поле, домакините като спънати на два пъти се схванаха за едно елементарно изчистване, след едно от тях топката бе върната в пеналта, където Илиев отблизо я оплете в мрежата на Наумов.

След началото на втората част столичани опитаха да вдигнат темпото.
В 52-ата минута Чочев, Георги Русев и Педриньо последователно имаха възможности да се пробват, но не  топката така и не стигна до вратата.

Временният треньор Николай Панайотов опита да вкара свежест с влизането на Карагарен, Радослав Кирилов и исландския гигант Видар Кяртансон.

Именно последният спаси ЦСКА от загуба. В 73-ата мин. той засече центриране от дясно на Георги Русев за 1:1.

Само след три минути домакините едва не стигнаха до втори гол. Младият Симеон Василев комбинира с Радослав Кирилов, който проби отляво мощно и насочи топката в средата, но Кяртансон се размина на сантиметри.

B 88-ата минута отново исландският нападател създаде опасност пред гола – той проби на скорост в пеналта, вратарят Дюлгеров излезе да го блокира и Кяртансон падна.

Съдията Ивайло Стоянов не счете, че има основания за дузпа, не реагира и колегата му от стаичката за видеоповторения (ВАР) Радослав Гидженов.

ЦСКА 1948 можеше да стигне до победата буквално в последната секунда. Бирсент Карагарен получи топката на воле на 10-ия метър и стреля, но Дюлгеров беше на мястото си и улови.