0

Н ационалният отбор на България по футбол извади невероятен късмет в приятелския си мач с Украйна, игран в черноморския град Одеса.

Тимът, воден от Ясен Петров, удържа геройски равенството 1:1 с участника на Евро 2020, въпреки че получи 36 удара (14 от които точни) към вратата си, пазена първите 45 минути от Николай Михайлов, а вторите от дебютанта Светослав Вуцов.
На всичко отгоре, украинците трябваше да изтърпят и отмяната на цели 3 гола заради засади.

Още един славист, освен Вуцов, се отличи в мача. Радослав Кирилов откри резултата в срещата в 33-ата минута, когато наказа безобразна грешка в защитата на домакините. Въпреки огромния натиск, домакините успяха да реализират редовен гол едва в 79-ата, когато опитният халф Тарас Степаненко изравни със страхотен удар от дистанция.

Следващият мач на нашите е световна квалификация срещу Швейцария в понеделник, който е и последен от кампанията ни за мондиала в Катар догодина.