0

Б отев Враца победи Берое с 2:0 и взе много важни 3 точки. Друго обаче беше най-интересното - вкаралият за 2:0 Венци Христов има вече голове за 8 различни тима в елита - Левски, Берое, Верея, Царско село, Нефтохимик, Монтана, Черноморец Бургас и вече за Ботев Вр. Подобно постижение имаха само Станислав Генчев и Исмаил Иса. Иначе първото попадение за Ботев Вр в този мач беше дело на Чавдар Ивайлов.

Колкото до самия мач, в 13-ата минута Рука прати топката в ъглов удар след центриране на врачани в наказателното поле. След корнера обаче не последва нищо опасно за Иван Караджов.

В 17-ата минута Ботев Враца поведе в резултата. Чавдар Ивайлов матира Караджов с майсторски изстрел по земя извън наказателното поле, а стражът на Берое изобщо не реагира.

Четири минути по-късно голмайсторът Ивайлов стреля от пряк свободен удар, но над вратата.

В края на първата част Венцислав Христов записа името си в историята. В 44-ата минута той бе изведен от Мирослав Маринов, а Тома Фонтен не успя да го настигне и нападателят прати топката покрай Караджов във вратата.

В 80-ата минута Спас Георгиев потърси с центриране свой съотборник в наказателното поле, но Красимир Костов лесно улови. В последната минута бе отменен гол на Клери Сербер, тъй като асистентът Стефан Гаврилов беше в засада.

Трябва да се отбележи, че срещата във Враца бе изгледана от шефа на съдиите Виктор Кашай