0

Х ебър и Черно море завършиха 1:1 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Краят на мача бе изключително драматичен. Варненци поведоха с попадение на Исмаиал Иса в средата на втората част. В последните секунди получилият по време на мача капитанската лента Стефан Цонков от Хебър вкара с глава след изпълнение на корнер. Цонков играе в Хебър като преотстъпен от бившия отбор на Любо Пенев ЦСКА 1948. Топката му бе отклонена на първата греда от друг бивш играч на "червените" - Лазар Марин.

В първото полувреме на мача липсваха положения и пред двете врати. Черно море успя да наложи осезаем натиск едва след първия половин час. Първият опасен удар бе на Едгар Пашеко, след който се стигна до рикошет и нямаше проблеми за вратаря на пазарджиклии Матвей Игонен. Най-чистото си положение гостите от Варна пропуснаха в 41-вата минута. Тогава таранът Исмаил Иса бе изведен зад защитата, но с десния крак стреля над напречната греда.

В 63-ата минута системата за видео асистенция в помощ на съдиите прегледа ситуацията в наказателното поле за евентуално нарушение срещу нападателя на "моряците" Исмаил Иса, но се прецени, че няма никакво основание за отсъждане на дузпа.

В 67-ата минута Алекс Фернанде изведе изящно Иса зад гърба на защитата и нападателят също толкова технично копна топката над решилия да намали ъгъла вратар Игонен за 1:0 в полза на Черно море.

В 76-ата минута на мача Алекс Фернандес от варненция се откъсна сам от центъра към вратата на Хебър и стреля по земя с левия крак покрай вратаря Игонен, но топката се отби в левия стълб и се върна на терена.

Две минути по-късно Атанас Кабов от домакините стреля покрай вратата, изведен в хубава позиция от Георги Николов, а веднага след това Игонен спаси с крак шут на изскочилия сам срещу него Александър Василев от Черно море.

В 96-ата минута при изпълнение на последния корнер в мача Стефан Цонков от Хебър бе най-добре пласиран и с глава от малкото наказателно поле отклони топката в ъгъла, като Иван Дюлгеров само успя да я пипне, но не и избие - 1:1.

Така Черно море е само с точка аванс на върха на класирането, но вероятно ще бъде изместен, а Хебър се изкачи до деветото място.

Първа лига, 17-ти кръг, събота:

Хебър - Черно море 1:1 (0:0)

Ст. „Георги Бенковски“, Пазарджик

Хебър: Матвей Игонен, Архан Исуф, Стефан Цонков, Лазар Марин, Роберт Мазан, Георги Вълчев (84 - Марсел Канади), Стилиян Тисовски, Ангел Бастунов, Оликсий Збун (76 - Карлос Офене), Атанас Кабов (84 - Богомил Божуркин), Георги Николов; треньор Любослав Пенев

Черно море: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов (90+1 - Николай Златев), Пабло Гарсия, Алекс Фернандес (90+1 - Владислав Василев), Едгар Пашеко (46 - Александър Василев), Мазир Сула (75 - Даниел Димов), Исмаил Иса (83 - Атанас Илиев); треньор Илиан Илиев

голмайстори: 0:1 Исмаил Иса 67, 1:1 Стефан Цонков 90+6

Съдия - Волен Чинков

Асистенти - Дениз Соколов, Драгомир Милев

Жълти картони - Роберт Мазан, Ангел Бастунов (Хебър), Виктор Попов (Черно море)

по-късно днес:

Пирин Благоевград - ЦСКА 1948

Арда Кърджали - Берое

неделя: Крумовград – ЦСКА-София, Левски - Ботев Пловдив, Етър - Лудогорец

от петък:

Локомотив Пловдив - Локомотив София     2:1 (1:1)

голмайстори: 1:0 Георги Минчев 11-дузпа, 1:1 Карлос Франса 24, 2:1 Бруно Франко 53-автогол

Славия - Ботев Враца       1:0 (1:0)

голмайстор 1:0 Мартин Георгиев 44
червен картон: Диого Барбоса (Ботев Враца) 77

1. Черно море       17 10   6   1   27:13   36 точки
 2. ЦСКА-София       16 10   5   1   23:8    35
 3. Локомотив (Пд)   17 10   5   2   31:16   35
 4. Лудогорец        15 10   3   2   36:9    33
 5. Левски           16  8   3   5   23:12   27