0

Л удогорец разгроми Локомотив София с 6:0 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Вратарят на гостите Александър Любенов бе изнесен на носилка след като загуби съзнание от удар в главата, нанесен му от Квадво Дуа. Сред първите, притекли се на помощ, бе капитанът на Лудогорец Пьотровски, от челото на вратаря рукна кръв, докато съотборник опитваше да попречи да си глътне езика, за секунди дотича и лекарският екип на гостите до мястото на инцидента.

Раздградчани бяха пълни господари на терена на "Хювефарма Арена" и с лекота се наложиха над съперника. „Орлите“ дръпнаха на върха в класирането с три точки повече от втория Черно море и мач по-малко.

С два гола и две асистенции се отличи нападателят Квадво Дуа, който заслужи признанието Играч на мача.

Още не бе изминала втората минута, когато груба грешка в защита на Красимир Станоев позволи на Руан Круз да изведе Квадво Дуа сам срещу вратаря Любенов и нападателят на Лудогорец откри резултата.

В 38-а минута Ивайло Чочев, голмайстор на Първа лига от миналия сезон, вкара първото си попадение за Лудогорец след трансфера от ЦСКА 1948. Дуа му пусна головия пас.

До почивката домакините направиха преднината си класическа след нова асистенция на Дуа и попадение на Бърнард Текпетей.

Втората част започна отново с натиск на Лудогорец и в 47-а минута реферът Георги Давидов отсъди дузпа за нарушение на вратаря Александър Любенов срещу Квадво Дуа.

При единоборството Дуа удари в главата Любенов и стражът на Локомотив изглежда си глътна езика и за кратко загуби съзнание, а от главата му рукна кръв.

След намесата на лекарските екипи вратарят бе изнесен на носилка и откаран в болница.

На мястото на Любенов влезе юношата на клуба Жарко Истатков, но той не успя да спаси удара от бялата точка на Квадво Дуа, който насочи топката в средата на вратата и покачи на 4:0.

В 57-а минута Руан Круз отблизо засече топката за пети път в мрежата на Локомотив.

Крайното 6:0 оформи десният бек Фон Витри, който в 88-а минута не остави шансове на младия вратар на гостите с диагонален удар по тревата от 20-ина метра.

Първа лига, 25-ти кръг, събота:

Лудогорец - Локомотив София          6:0 (3:0)

Ст. „Хювефарма“, Разград

Лудогорец: Срджио Падт, Диниш Алмейда, Якуб Пьотровски (63-Педро Нареси),  Рик Джонатан (63-Кайо Видал), Квадво Дуа, Аслак Фон Витри, Сон (63-Дени Групер), Ивайло Чочев, Ноа Сонко Сундберг (71-Георги Терзиев), Бърнард Текпетей (71-Раи), Руан Круз
Локомотив Сф: Александър Любенов (52-Жарко Истатков), Бруно Франко,  Стефан Ламбезе, Красимир Станоев, Диме Димов, Диого Тешейра, Гонсало Кардосо, Антони Иванов (86-Улрих Маи), Селсо Рапосо (62-Лука Иванов), Стив Траоре (61-Калоян Кръстев), Карлос Франса

голмайстори: 1:0 Квадво Дуа 2, 2:0 Ивайло Чочев 38, 3:0 Бърнард Текпепей 43, 4:0 Квадво Дуа 53-дузпа, 5:0 Руан Круз 57, 6:0 Аслак Фон Витри 88
главен съдия: Георги Давидов
жълти картони:
- Локомотив:  Селсо Рапосо, Диого Тешейра, Гонсало Кардосо

По-рано днес:

Славия - Локомотив Пловдив           1:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Евандро 42, 1:1 Тони Тасев 70, 1:2 Димитър Илиев 72

Етър - Левски                        0:3 (0:0)
голмайстор: 0:1 Джавад Ел Джемили 52, 0:2 Марин Петков 82, 0:3 Джавад Ел Джемили 90+7

от петък:
Берое - Ботев Враца                  2:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Жорди Говеа 17, 1:1 Браян Переа 60, 2:1 Джани Политино 71, 2:2 Даниел Генов 90+4

Черно море - ЦСКА 1948               2:1 (1:1)
голмайстори: 1:0 Исмаил Иса 4, 1:1 Радослав Кирилов 31, 2:1 Исмаил Иса 66