0

О тборът на Созопол постигна изключително важна, но драматична победа с 1:0 над прекия конкурент за оцеляването си в професионалния футбол Миньор (Перник). С този успех тимът от морския ни град събра 38 точки и се изкачи над зоната на изпадащите, нареждайки се на 14-о място.

Единственият гол вкара резервата Борислав Трендафилов, който за пореден път доказа потенциала си.

Трендафилов преди година и половина беше освободен от Черноморец (Бургас) в Трета лига, но днес се разписа майсторски след подаване на крилото Даниел Иванов пет минути преди края на срещата.

Миньорци слязоха на предпоследното 17-о място с 35 и все още има теоретични шансове да се спасят, но това минава само през победа в последния кръг на свой терен над Янтра. Това обаче ще се случи, ако ЦСКА 1948 II по същото време победи Созопол.

Друг отбор, който е застрашен от изпадане – Струмска слава, падна с 1:2 при гостуването си на Дунав (Русе). Радомирци приключиха мача с 9 човека, след като съдията им вдигна два червени картона.

Намиращият се също в дъното през цялата година Витоша (Бистрица) се съвзе и удари с 1:0 при визитата си Добруджа (Добрич). Опитният Диян Христов вкара за бистричани в 38-ата минута. В последния си мач Витоша приема вече влезлия в елита отбор на Крумовград, но победата може и да не се окаже достатъчна, тъй като другите отбори пред тях също могат да спечелят.

Крумовград си гарантира и на теория влизането в елита на българския футбол след 2:1 над Монтана у дома.

Три отбора към момента са със шансове да играят бараж за място в efbet Лига. Това са Спортист (Своге) и Дунав (Русе), които имат по 49 точки, и Марица (Пловдив), който е с 47.

Първенство на България по футбол, срещи от 33-ия кръг във Втора лига:

Ботев II (Пловдив) - Етър (Велико Търново)      1:4 (0:3)
Добруджа 1919 (Добрич) - Витоша (Бистрица)      0:1 (0:1)
Крумовград - Монтана                            2:1 (1:1)
Литекс (Ловеч) - Спартак (Плевен)               3:0 (0:0)
Лудогорец II (Разград) - Спортист (Своге)       1:1 (1:0)
Янтра 2019 (Габрово) - Беласица (Петрич)        4:1 (2:1)
Марица (Пловдив) - ЦСКА 1948 II (София)         0:3 (0:0)
Созопол - Миньор (Перник)                       1:0 (0:0)
Дунав (Русе) - Струмска слава (Радомир)         2:1 (0:1)

16. Витоша Бистр    33  9   9   15  33:48   36
17. Миньор Перник   33  8   11  14  32:35   35
18. Ботев II        33  7   6   20  25:52   27