0

Л евски завърши 1:1 със Созопол в контрола, играна пред около 1000 зрители на стадион "Георги Аспарухов-Виваком Арена". За "сините" вкара Билал Бари в 38-ата минута, малко преди края Тома Ушагелов изравни за втородивизионния отбор.

На вратата на Левски с капитанската лента беше 16-годишният Йоан Загоров, а след като не игра в последните мачове заради наказание в състава се върна и Андриан Краев.

Първият удар към вратата беше на Георги Миланов, но той мина покрай гредата. В 20-ата минута пред Радослав Цонев се откри възможност да вкара, но пряк свободен удар от малък ъгъл топката се отби в десния стълб.

Малко по-късно пропуск с глава направи бразилският защитник Цунами, а и сънародникът му Уелтън пропусна да се разпише при бърза контраатака.

Така се стигна до 38-ата минута, в която Уелтън премина със спринт и техника защитата на Созопол и от аутлинията върна на Балил Бали, като голмайсторът само подложи левия си крак, за да вкара топката.

Веднага след началото на второто полувреме Бари можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб. Малко по-късно вратарят на гостите Стамен Бояджиев направи чудесно двойно спасяване срещу Илиян Стефанов и Георги Миланов.

В 62-рата минута Яни Николов от гостите бе изгонен заради втори жълт картон, но на негово място веднага влезе Даниел Андреев и Созопол продължи в пълен състав.

Малко преди края на редовното време Созопол изравни с попадение на резервата Тома Ушагелов.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов, който обикновено е критичен дори при победа, сега остана много доволен от контролата със Созопол, която завърши при резултат 1:1 на стадион „Георги Аспарухов”.

„Ако трябва да бъда честен, днес съм много доволен от контролата. Изключителна сериозност и отговорност в играчите, добра скорост, добра динамика, добри неща показаха, но най-вече професионализма и отношението към мача ми хареса най-много. Проблемите си ги знаем и ще продължим да работим върху тях. Основно са в завършващото подаване и завършващия удар. Пак казвам, изключително съм доволен от професионализма. Ритъмът и поведението на терена ме удовлетворява”, сподели Стоилов.

„Здравко Димитров и Димитър Костадинов са отстранени от отбора най-вече заради непрофесионално отношение към работата. Имат си неща, които трябва да изчистят в личния живот. Аз никога няма да правя компромиси към професионализма към Левски. Ако ще и петима играчи да останат, ще играем с юноши.

Мисля, че младите са на добро ниво. Имаше играчи, които още нямат и 16 години. По–големи забележки мога да имам към по-големите, но най-малките се стараят много. Правим усилия, и то не малки, за да развиваме ДЮШ на клуба. Пътят на Левски може да се окаже най-лесен със собствените кадри, но виждате, че в българския футбол много трудно създаваме футболисти”, каза още той.

Съставът на Левски: Йоан Загоров, Драган Михайлович (68 - Александър Божилов), Келиан ван дер Каап, Иван Горанов, Цунами (68 - Ивайло Марков), Андриан Краев, Радолсав Цонев, Илиян Стефанов (68 - Марио Дадаков), Георги Миланов (68 - Васил Димитров), Уелтон (68 - Атанас Килов), Билал Бари (68 - Преслав Бачев)

Съставът на Созопол: Стамен Бояджиев, Диян Молдованов, Димитър Жеков, Георги Радев, Мариян Димитров, Яни Николов, Иван Тренчев, Симеон Баев, Антонио Ласков, Кристиян Парашкевов, Венцислав Гюзелев.