0

З вездата на Лудогорец Кирил Десподов навярно ще започне като резерва в днешното гостуване на ЦСКА 1948 в Бистрица. Причината е, че крилото натрупа много мачове напоследък и сякаш за него думата „ротация“ не важи. Десподов, който е капитан на „орлите“ в момента заради контузията на Антон Недялков, беше титуляр и в двете срещи на националния тим – с Украйна (1:1) и с Швейцария (0:4). Преди паузата пък той започна от първата минута и при успеха на Лудогорец с 1:0 над Локо Пд.

Идеята е Десподов да бъде свеж за гостуването на „Мала Маракана“ в четвъртък. Факт е, че разградчани трудно могат да излязат от групата си в Лига Европа като първи или втори, но все още имат шанс за третото място, което ще им даде право на участие в пряката елиминация на Лигата на конференциите. Предполага се, че Ихинио Марин ще поведе атаката на Лудогорец, тъй като Пиерос Сотириу, подобно на Десподов, натрупа много срещи напоследък и също се нуждае от релакс. В групата на Лудогорец се завръща Алекс Сантана, който получи контузия при успеха над Берое и пропусна гостуването на Брага.