0

Ч ерно море победи без проблеми Славия с 3:0 и ще „зимува“ на първото място в Първа лига. След 20 мача от началото на сезона „моряците“ имат 45 точки в актива си и ще останат на първото място независимо от изхода от утрешния мач между ЦСКА-София и Лудогорец. Тимът, воден от националния селекционер Илиан Илиев, ще остане на върха поне до 17 февруари догодина, когато се възобновява първенството ни след зимната пауза, която е много по-дълга отколкото прекъсването между два отделни сезона.

Звездата на мача бе 21-годишната бразилска перла на "моряците" Алекс Фернандес. Привлеченият през юли 2022 г. от младежкия тим на Сантос халф вкара първите два гола във вратата на Славия и асистира за третия на Васил Панайотов.

Първото по-сериозно положение в мача бе за домакините в 19-ата минута, когато Пабло Гарсия стреля опасно от около 15-16 метра, но топката премина встрани от вратата на Славия.

В 25-ата минута Черно море откри резултата. Васил Панайотов бе намерен в наказателното поле на гостите и върна топката към Алекс Фернандес, който с удар по диагонал от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

В 33-ата минута и двата отбора можеха да отбележат гол. Първо вратарят на Славия Светослав Вуцов спаси опасен удар на Пабло Гарсия, а при последвалата контраатака колегата му Иван Дюлгеров отрази шут на Мартин Сораков, изведен в добра позиция отдясно в пеналта на Черно море.

В 57-ата минута Черно море удвои преднината си. Васил Панайотов отне топката от футболист на гостите и пусна пас към Пабло Гарсия, който намери Алекс Фернандес отдясно, който навлезе в наказателното поле и с хубав изстрел вкара за 2:0.

В 69-ата минута „моряците“ направиха резултата класически. Алекс Фернандес центрира в наказателното поле на Славия, където Васил Панайотов засече с глава неспасяемо топката във вратата на гостите за 3:0.

Първа лига, 20-ти кръг, събота:

Черно море – Славия 3:0 (1:0)

Стадион „Тича“, 1500 зрители;

Черно море - Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Александър Василев, Даниел Димов, Алекс Фернандес (73-ата мин. Едгар Пашеко), Пабло Гарсия (90-ата мин. Берк Бейхан), Васил Панайотов (90-ата мин. Николай Златев), Мишаел Алвес (84-ата Мартин Милушев), Исмаил Иса (84-ата мин. Атанас Илиев);

Славия – Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев (73-ата мин. Велко Йеленкович), Венцислав Керчев, Емил Мартинов (46-ата мин. Кристиян Стоянов), Ерол Дост (73-ата мин. Иван Минчев), Денислав Александров, Емил Стоев, Галин Иванов (80-ата мин. Роберто Райчев), Мартин Сораков (73-ата мин. Владимир Николов);

Голмайстори: 1:0 Алекс Фернандес (25-ата мин.), 2:0 Алекс Фернандес (57-ама мин.), 3:0 Васил Панайотов (69-ата мин);