0

Ч ерно море победи с 2:0 като гост Ботев в Пловдив в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

Попаденията в Коматево реализираха Евгений Сердюк (35) и Пабло Гарсия (88). Сердюк беше точен за "моряците" след скоростна контраатака, като секунди преди това Ботев пропиля 100-процентово положение за гол. Гарсия пък се разписа в края на редовното време след силен удар в долния десен ъгъл на вратата зад Аргилашки.

Срещата беше очаквана с огромен интерес, защото противопостави петия и четвъртия във временното класиране. Успехът изравни Черно море с Ботев и вече двата тима имат по 25 точки. Веднага след тях е Берое с 21 точки, като в следващия кръг "моряците" приемат заралии.

Това беше втора поредна загуба за Ботев в Коматево след тази от Лудогорец.

ВАР трябваше да се намесва в 40-ата минута заради съмнения за дузпа след фаул и игра с ръка на Виктор Генев, но се оказа, че нарушението е извършено преди границата на наказателното поле.