0

„Орлите“ от Лудогорец победиха лесно с 4:0 у дома „орлетата“ от Пирин Благоевград в последен мач от 13-ия кръг в Първа лига.

Домакините, чийто състав е оценен на 39,85 милиона евро, излязоха с двама българи в състава срещу гостите, оценени общо на 3,79 милиона евро, по-малко от звездата на разградчани Текпетей (5,5 милиона евро пазарна цена според „Трансфермаркт“).

Пред рехавата си публика три дни след катастрофата 1:7 от Нордселанд, довела до масови оставки в Лудогорец, шампионите си го изкараха на игралите в бяло „орлета“ от Благоевград.

Още в шестата минута Клод Гонсалвеш подаде към Рик Джонатан, който центрира към Спас Делев и националът с глава даде аванс за разградчани.

Превъзходството на домакините продължи и през втората част, като в 61-ата минута Якуб Пьотровски се разписа за 2:0 с глава след центриране на Кайо Видал.

Четири минути след това при разбъркване в наказателното поле Руан Секо прати топката във вратата на Пирин. След дълго преразглеждане на ситуацията от ВАР, продължило около 10 минути, попадението беше зачетено - Бачев от гостите покриваше засадата.

В 79-ата минута Кайо Видал направи 4:0 с техничен удар след подаване на Рик Джонатан.

До края на двубоя домакините пропуснаха да реализират още голове във вратата, пазена от Марио Кирев.

Разградчани се изкачиха до четвърто място в класирането с 23 точки, докато Пирин има 11 точки на 13-та позиция, а преди визитата си на Лудогорец беше с четири поредни мача без поражение.

Първа лига, 13-ти кръг, неделя:

Лудогорец - Пирин         4:0 (1:0)

Ст. "Хювефарма Арена", Разград

Лудогорец: Симон Слуга, Георги Терзиев, Якуб Пьотровски, Рик Джонатан, Клод Гонсалвеш (21-Педро Нареси), Мунир Шуиар (58-Кайо Видал), Аслак Фон Витри, Сон, Ноа Сонко Сундберг, Спас Делев (76-Тодор Неделев), Руан Секо

Пирин: Марио Кирев, Дмитро Семенив, Мартин Бачев (82-Илиан Костов), Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Аймен Суда, Айуб Абу (88-Велислав Минков), Венцислав Бенгюзов (82-Станислав Костов), Юго Комано, Иван Тасев, Борис Тютюков

голмайстори: 1:0 Спас Делев 6, 2:0 Якуб Пьотровски 61, 3:0 Руан Секо 65, 4:0 Кайо Видал 79

жълти картони: Иван Тасев, Дмитро Семенив, Айуб Абу (Пирин)

Голмайсторите:

7 гола:: Дюкенс Назон (ЦСКА-София), Атанас Илиев (Черно море), Георги Николов (Хебър)

6 гола: Преслав Боруков (Арда Кърджали), Джовани (Локомотив Пловдив)

5 гола: Ивелин Попов (Ботев Пловдив)