0

Голове на Вердон, Текпетей, Неделев и Кайо Видал донесоха инфарктна победа на Лудогорец с 4:1 с изпълнение на дузпи срещу Черно море в полуфиналния реванш за Купата на България. Вратарят на "орлите" Слуга спаси удара на Едгар от "моряците", а при първата дузпа Илиев прати топката над напречния дирек на вратата.

На финала Лудогорец среща ЦСКА 1948, който вчера елиминира Локо София в продълженията в Бистрица.

Черно море аха да елиминира Лудогорец, но се срина при дузпите в Разград (ГАЛЕРИЯ)
Лудогорец Черно море дузпи полуфинал Купа на България Лудогорец Черно море дузпи полуфинал Купа на България Лудогорец Черно море дузпи полуфинал Купа на България
110

На "Хювефарма Арена" Черно море удари чрез Машадо в петата минута от добавеното време за 2:1, с което резултатът от двата полуфинала бе изравнен - 3:3.

По-рано Васил Панайотов изведе Черно море напред в резултата след 55 минути игра, Спас Делев изравни 1:1 само три минути по-късно. Матеус Машадо вкара втори гол за Черно море в 95-ата минута, като малко преди това гостите имаха претенции за дузпа.

Без отбелязан гол завършиха двете 15-минутни продължения и вторият финалист за Купата се реши с изпълнението на дузпи на "Хювефарма Арена".

За Черно море се разписа само Алекс Фернандес, който намали до 1:2, но дотук.

СТАТИСТИКА

Купа на България по футбол, 1/2-финален реванш (2:1 за Лудогорец в първия мач):

Лудогорец - Черно море - 4:1 след дузпи

1:2 (0:0) в редовното време и продълженията

Ст. „Хювефарма Арена“, Разград
ЛУДОГОРЕЦ: Симон Слуга, Аслак фон Витри, Оливие Вердон, Игор Пластун, Гонсало Авила (87-Франко Русо), Якуб Пьотровски, Клод Гонсалвеш, Спас Делев (63-Кайо Видал), Нонато (88-Тодор Неделев), Кирил Десподов (73-Раи Насименто), Матияс Тисера (97-Бърнард Текпетей).

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Александър Василев (86-Едгар Пачеко), Мазир Сула (120-Цветомир Панов), Стефан Велев (74-Атанас Илиев), Даниел Димов, Васил Панайотов, Алекс Фернандес  и Исмаил Иса (62-Матеус Машадо).

голмайстори: 0:1 Васил Панайотов 55, 1:1 Спас Делев 58, 1:2 Матеус Машадо 90+5

при дузпите: 1:0 Оливие Вердон (Л), 1:0 Атанас Илиев-пропуск (ЧМ); 2:0 Бърнард Текпетей (Л), 2:1 Алекс Фернандес (ЧМ); 3:1 Тодор Неделев (Л), Едгар Пачеко (ЧМ) пропуск/Слуга спасява; 4:1 Кайо Видал (Л).

главен съдия: Радослав Гидженов

жълти картони: Оливие Вердон, Спас Делев, Кирил Десподов (Лудогорец); Мазир Сула, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Атанас Илиев, Иван Дюлгеров и Виктор Попов (Черно море).

от сряда:

ЦСКА 1948 - ФК Локомотив София 1929 - 2:2 след продължения,1:2 в редовното време
голмайстори: 0:1 Дейвид Малембана 9, 0:2 Селсо Рапосо 18, 1:2 Ивайло Чочев 29-дузпа, 2:2 Ивайло Чочев 117
* ЦСКА 1948 се класира за финала в турнира с общ резултат 5:4.