0

Септември София спечели с 2:0 гостуването си на Монтана в двубой от 33-ия кръг на Втора лига. Точни за тима на Николай Митов, който доскоро беше наставник на домакините, бяха Борислав Маринов в 16-ата минута и Николай Дросев в края. Столичният тим събра 62 точки и остава на второто място, даващо право на директно класиране за елита. Третият Марек събра 60, след като по същото време измъкна 2:1 като гост на Янтра в Габрово. Септември има по-добри показатели от дупничани и в последния си мач - домакинство на вече изпадналия Черноморец Балчик, ще се нуждае само от точка, за да се завърне в групата на майсторите. Припомняме, че третият във Втора лига ще играе бараж срещу 14-ия в крайното класиране на Efbet Лига.

Монтана остана на четвъртoто място с 54 точки и вече няма шанс за завръщане в елита. Преди началото на мача на стадион „Огоста“ капитанът на домакините Димитър Буров получи фланелка от кмета на града Златко Живков по случай своя мач №100 за отбора.