0

Л егендарният футболист и треньор на ЦСКА Димитър Пенев, който известно време отсъстваше от мачовете на "Българска армия", бе най-знаменитото име на стадиона при представянето на отбора за пролетния полусезон, което бе комбинирано с контрола срещу Пирин Благоевград, завършила 2:1.

Появата на Пената, когото босът на "червените" Гриша Ганчев включваше като талисман на Литекс при теглене на жребий в евротурнирите, когато Пенев бе генерален мениджър на ловешкия отбор, бе оценена като кадемлийска за шампионските амбиции на ЦСКА този сезон в Първа лига.

Той бе поздравен от някои от играчите на ЦСКА на излизане от тунела към съблекалните, прегърна се с треньора Илич и с домакина бай Добри, като грижливо стискаше сгънат вестник в лявата ръка.

Отборът на ЦСКА бе официално представен на смразяващите температури и вледенен терен. Единственото ново попълнение в състава е Тобиас Хайнц. Норвежкият халф бе закупен от Хекен (Швеция). Впечатление направи, че с фланелката с номер 10 излезе Маурисио Гарсес. В началото на сезона с нея играеше Георги Йомов, който очаква наказание от ФИФА за употреба на допинг.

След снимките на центъра на терена ЦСКА победи Пирин Благоевград с 2:1 в последната си контролна среща преди подновяването на Първа лига.

Брадли де Нойер откри резултата в полза на „червените“ в 35-ата минута. Дюкенс Назон удвои в 65-ата минута. Владимир Медвед оформи крайното 2:1 осем минути преди края на редовното време

ЦСКА гостува на Берое на 12-и февруари, неделя в среща от 19-ия кръг на първенството. Ден по-късно пък Пирин ще има визита на Славия.

ЦСКА създаде отлични положения още в началните минути на контролата. Пропуски направиха Юрген Матей и Гарсес.

В 35-ата минута все пак „армейците“ поведоха в резултата. Станислав Шопов отправи коварен удар по диагонала, а вратарят Ковальов изби, но при добавката Брадли де Нойер прати топката в опразнената врата.

Саша Илич смени целия си състав за второто полувреме, като в игра се появи и новото попълнение - Тобиас Хайнц.

В 48-ата минута Илкер Будинов пропусна да изравни за Пирин, след като не успя да се разпише сам срещу вратаря.

В 65-ата минута Тобиас Хайнц изведе Дюкенс Назон в добра позиция отляво, а нападателят от Хаити финтира защитник и технично преодоля Янко Георгиев за 2:0.

Осем минути по-късно при поредната отлична атака на ЦСКА Лазар Туфегджич бе изведен фронтално срещу вратата, но ударът му бе избит от голлинията от играч на гостите.

В 82-ата минута Владимир Медвед бе точен за Пирин, след като матира Евтимов с диагонален удар.

Контролен мач:

ЦСКА – Пирин (Благоевград) – 2:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Брадли де Нойер 35, 2:0 Дюкенс Назон 65, 2:1 Владимир Медвед 82

Стартов състав на ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Юрген Матей, Амос Юга, Брадли де Нойер, Тибо Вион, Станислав Шопов, Жираир Шагоян, Марселино, Маурисио Гарсес, Браян Морено;

Второ полувреме:  Димитър Евтимов, Мено Кох, Енес Махмутович, Иван Турицов, Галин Минков, Радослав Живков, Тобиас Хайнц, Джонатан Линдсет, Лазар Туфегджич, Жеферсон, Дюкенс Назон, Дауда Бамба;

Пирин: Ковальов, Велев, Кондраков, Хубчев, Дюлгеров, Будинов, Станоев, Тонев, Бенгюзов, Тасев, Семенив.