0

Н овакът в елита Крумовград сложи край на серията си от пет последователни мача без успех в Първа лига, след като футболистите на Неманя Миланович надиграха Ботев (Враца) с минималното 1:0 в първа среща от 13-ия кръг на шампионата.

Единственото попадение в двубоя бе дело на сина на старши треньора на Крумовград - Даниел Миланович, който бе точен в 24-ата минута.

В 78-ата пък гол на Ботев (Враца) бе отменен заради засада на Луиз Фелипе.

С успеха, който е пети за тима от началото на сезона, Крумовград събра актив от 17 точки и заема осмата позиция в класирането, докато Ботев (Враца) остава на 14-ото място с 10 точки, колкото има и тимът на Локомотив (София).

В 5-ата минута Ботев (Враца) първи стигна до точен удар в мача. Марко Мажуга стреля коварно от около 20 метра, но Янко Георгиев спаси.

В 24-ата минута играчите на Неманя Миланович откриха резултата. Октай Юсеин получи в наказателното поле на гостите и подаде към Александър Колев, който бе спрян от Луиз Фелипе, но топката падна на крака на Даниел Миланович и от няколко метра полузащитникът не остави шансове на Федерико Рубио за 1:0.

В 78-ата минута Ботев (Враца) стигна до попадение. Браян Перера бе оставен непокрит при центриране от корнер и засече с левия крак, Янко Георгиев обаче успя да се разтегне  и да отрази, а след това Луиз Фелипе добави в опразнената врата, но в момента на удара на Перера бразилецът бе в положение на засада и голът не бе зачетен.

В следващия 14-и кръг на Първа лига след паузата за мачовете на националните отбори Крумовград посреща Етър, докато Ботев (Враца) е домакин на Ботев (Пловдив).

Съставите
Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Калоян Пехливанов, Раян Сенхаджи, Джеферсон, Серкан Юсеин (87-Матей Шимич), Божидар Кацаров, Даниел Миланович, Жак Пехливанов (71-Бисер Бонев), Октай Юсеин (62-Димитър Тонев), Александър Колев

Ботев (Враца): Федерико Рубио, Браян Мендоса, Едуардо Кунде, Луис Фелипе, Момчил Цветанов, Стефан Велев, Диого Барбоса (56-Жан Пиер Да Силва), Даниел Младенов (77-Марио Киконда), Спас Георгиев (77-Мартин Смоленски), Марко Мажуга (67-Красимир Тодоров), Браян Мендоса