0

С лавия победи Берое с 2:1 в последен мач от четвъртфиналите на Sesame Купа на България на стадиона в „Овча купел“. По този начин столичани за втора поредна година се класират за полуфиналите на турнира и се присъединяват към ЦСКА, Лудогорц и Левски.

Старозагорци поведоха с красив гол на Джонатан Перейра в 38-ата минута. "Белите" успяха да изравнят само три минути по-късно чрез Тони Тасев, който бе отлично изведен от Венцислав Керчев. В 57-ата минута Славия достигна до обрат след точно изпълнена дузпа от Ради Кирилов, която именно той спечели.

Домакините бяха по-активният тим в голяма част от срещата и заслужено стигнаха до успеха, макар и трудно. Старозагорци не успяха да задържат аванса си, след като бяха повели в резултата. "Белите" показаха повече концентрация в най-важните моменти и успяха да грабнат важната победа. Жребият ще бъде теглен утре в базата на БФС в Бояна.